قیمت گوشی سامسونگ
اپلیکیشن و نرم افزارتکنولوژیهمه

بنیانگذاران گوگل «لری پیج» و «سرگئی برین» از سمت خود کناره‌گیری کردند!

 • بنیانگذاران گوگل، «لری پیج» و «سرگئی برین» اعلام کردند که از مقام‌های خود در شرکت مادران غول آنلاین کناره‌گیری می‌کنند. آنها نقش‌های مربوط به خود را به عنوان مدیر اجرایی و رئیس Alphabet  رها خواهند کرد؛ اما جزء اعضای هیئت مدیره باقی می‌مانند. خبرها حاکی از آن است که بعد از کنارگیری بنیانگذاران گوگل «لری پیج» و «سرگئی برین» از سمت خود، ساندار پیچای، مدیر عامل کنونی گوگل، جانشین آنها در Alphabet خواهد شد. 

  بنیانگذاران «گوگل لری پیج» و «سرگئی برین» از سمت خود کناره گیری

  Alphabet در سال ۲۰۱۵ به عنوان بخش بازسازی کننده سازمانی Google تأسیس شد، آقای پیج و آقای برین معروف در کالیفرنیا در سال ۱۹۹۸ این شرکت را تأسیس کردند. شرکت مادر قصد داشت فعالیت‌های این غول فناوری را «تمیزتر و پاسخ‌گو‌ تر» کند، به این دلیل که فعالیت‌های این شرکت با جستجو در رابطه با انتقال اینترنت به حوزه‌های دیگر مانند اتومبیل‌های خودران گسترش یافت.

  در زمان تأسیس این دو، از شرکت گوگل به شرکت آلفابت منتقل شدند و با بکارگیری ابتکارهای جدید شروع بکار کردند؛

  در زمان تأسیس این دو از شرکت گوگل به شرکت آلفابت منتقل شدند و با بکارگیری ابتکارهای جدید شروع بکار کردند؛ اما در یک پست خبری منتشر شده از یک وبلاگ در روز سه شنبه مورخ ۳ دسامبر ۲۰۱۹، هر دو این بنیانگذاران ۴۶ ساله اعلام کردند که از مدیریت روزانه این شرکت کناره‌گیری خواهند کرد. آنها در طی یک نامه مشترک گفته‌اند که همچنان به عنوان اعضای هیئت‌مدیره، سهامداران و بنیانگذاران دخیل خواهند بود؛ اما «زمان آن رسیده است تا ساختار مدیریتی خود را ساده‌تر کنند».

  بنیانگذاران «گوگل لری پیج» و «سرگئی برین» از سمت خود کناره گیری

  گوشی اپل مدل آیفون iPhone 12 ظرفیت 64 گیگابایت فروش ویژه
  قیمت ویژه: ۲۰,۷۹۹,۰۰۰ تومان
  گوشی اپل مدل آیفون iPhone 12 ظرفیت ۶۴ گیگابایت
  گوشی اپل مدل آیفون iPhone 11 ظرفیت 128 گیگابایت فروش ویژه
  قیمت ویژه: ۲۰,۴۹۹,۰۰۰ تومان
  گوشی اپل مدل آیفون iPhone 11 ظرفیت ۱۲۸ گیگابایت
  گوشی شیائومی Redmi 9 Activ ظرفیت 128 گیگابایت فروش ویژه
  قیمت ویژه: ۴,۰۹۹,۰۰۰ تومان
  گوشی شیائومی Redmi 9 Activ ظرفیت ۱۲۸ گیگابایت
  گوشی اپل مدل آیفون iPhone 13 Pro ظرفیت 128 گیگابایت فروش ویژه
  قیمت ویژه: ۳۲,۰۹۹,۰۰۰ تومان
  گوشی اپل مدل آیفون iPhone 13 Pro ظرفیت ۱۲۸ گیگابایت
  گوشی اپل مدل آیفون iPhone 13 ظرفیت 512 گیگابایت فروش ویژه
  قیمت ویژه: ۲۸,۹۹۹,۰۰۰ تومان
  گوشی اپل مدل آیفون iPhone 13 ظرفیت ۵۱۲ گیگابایت
  گوشی شیائومی Black Shark 4 ظرفیت 256 گیگابایت فروش ویژه
  قیمت ویژه: ۱۷,۴۹۹,۰۰۰ تومان
  گوشی شیائومی Black Shark 4 ظرفیت ۲۵۶ گیگابایت

  ما هرگز فکر نمی‌کنیم که راه بهتر برای اداره شرکت وجود داشته باشد. Alphabet و گوگل دیگر به دو مدیرعامل و رئیس احتیاج ندارند.  آنها همچنین اعلام کردند که زمان آن فرا رسیده که به جای قر زدن روزانه، نقش با افتخار والدین را بپذیریم و مشاوره و عشق بورزید. این دو تأکید کردند که برای آینده شرکت شخصی را بهتر از آقای پیچای سراغ ندارند. آقای پیچای ۴۷ ساله بوده و در هند متولد شده و همان‌جا در رشته مهندسی تحصیل کرده است. وی پیش از پیوستن به گوگل در سال ۲۰۰۴، در ایالات متحده در دانشگاه استنفورد و دانشگاه پنسیلوانیا به ادامه تحصیل پرداخت.

  آقای پیچای گفت: «موسسان به همه ما فرصتی باورنکردنی داده‌اند که بتوانیم تأثیر خود را بر جهان بگذاریم». وی ادامه داد: با تشکر از آنها، ما یک مأموریتی بی‌انتها جهت اکتشاف ارزش‌های ماندگار و فرهنگ همکاری پیش رو داریم که هر روز کار را هیجان‌انگیز‌تر می‌کند. این حرکت نمایان‌گر مهمترین درگرگونی در ساختار مدیریتی گوگل از زمان آغاز به کار آن تاکنون بوده و اولین باری است که این دو یک همکار افسانه‌ای، نقش مهم مدیریتی را در شرکتی که تأسیس کرده‌اند نخواهد داشت.

  آنها ۵۱٪ از حق رای هیئت مدیره  Alphabet را کنترل می‌کنند. این تغییر نخواهد کرد. آنها نقش جدید خود را به «والدین افتخار» شرکت تشبیه کردند و با علاقه و مراقبت دقیق به آن نگاه می‌کنند؛ اما اگر آنها این نیاز را احساس کنند، می‌توانند هر تصمیمی را که آقای پیچای گرفته را رد کنند.

  با این وجود، در واقعیت، مدتی است که این امر اتفاق افتاده است. آقای پیج و آقای برین شرکت را اداره نمی‌کنند. با این حال، در حالی که ظاهراً این زوج از وظایف مدیریتی خود چشم پوشی می‌کنند، اما به معنای کنار گذاشتن قدرت نهایی نیست. آنها ۵۱٪ از حق رای  هیئت‌مدیره  Alphabet را کنترل می‌کنند. این تغییر نخواهد کرد. آنها نقش جدید خود را به “والدین افتخار” با شرکت تشبیه کردند و با علاقه و مراقبت دقیق به آن نگاه کردند؛ اما اگر آنها این نیاز را احساس کنند، می‌توانند هر تصمیمی را که آقای پیچای گرفته را رد کنند.

  میانگین امتیازات ۵ از ۵
  از مجموع ۱ رای

  نوشته های مشابه

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  دکمه بازگشت به بالا
  بستن
  بستن