قیمت روز گوشی شیائومی
اخبار فناوری و تکنولوژیعلم و دانش

هوش مصنوعی با ثبت فیلم‌های باکیفیت‌تر به کمک اقیانوس شناسان می‌آید!

 • همان طور که پیش می‌رود الگوریتم‌های هوش مصنوعی بر دنیای کنونی ما تسلط پیدا خواهد کرد. در دنیای امروز هوش مصنوعی توانسته است تاثیر قابل توجهی بر زندگی انسان داشته باشد. این فن‌آوری از هوا و فضا گرفته تا پزشکی و تشخیص بیماری‌ها به کمک انسان آمده است. محققان با استفاده از این قابلیت در موارد زیادی به پیشرفته‌های عظیمی دست پیدا کرده‌اند. هوش مصنوعی با ثبت فیلم‌های باکیفیت‌تر به کمک اقیانوس شناسان می‌آید!

  هوش مصنوعی با ثبت فیلم‌های باکیفیت‌تر به کمک اقیانوس شناسان می‌آید!

  اخیرأ نیز چند محقق از این موضوع خبر داده‌اند که به زودی الگوریتم‌های هوش مصنوعی به کمک اقیانوس شاناسان خواهد آمد. با وجود پیشرفت‌های صورت گرفته باز هم بخشی از دنیای زیر آب تا حدودی ناشناخته مانده است. تصاویر و یا فیلم‌هایی که از محیط زیر آب گرفته می‌شود دارای تم سبز رنگ بوده و به دلیل پایین آمدن کیفیت این تصاویر جزئیات تصاویر در مواردی ثبت نمی‌شود. 

  یک دانشمند اقیانوس شناس با همکاری یک متخصص هوش مصنوعی در این زمینه تحقیقاتی را انجام داده‌اند. این دو دانشمند برنامه‌ای را به نام Sea-Thru سازماندهی کرده‌اند. طبق ادعای این دو محقق، به کمک الگوریتم‌های AI به زودی می‌توان فیلم‌های بسیار باکیفیت را بدون اعوجاج و یا تاری از محیط زیر دریا ثبت کرد. 

  فروش ویژه
  گوشی a02s
  قیمت ویژه: ۴,۸۱۹,۰۰۰ تومان
  گوشی شیائومی Redmi Note 10 5G ظرفیت ۱۲۸ رم ۶ گیگابایت
  گوشی a02s
  قیمت ویژه: ۴,۴۹۹,۰۰۰ تومان
  گوشی شیائومی Redmi Note 11 4G ظرفیت ۶۴ گیگابایت رم ۴ گیگابایت
  گوشی a02s
  قیمت ویژه: ۷,۵۵۹,۰۰۰ تومان
  گوشی شیائومی Poco X4 Pro 5G ظرفیت ۱۲۸ گیگابایت رم ۶ گیگابایت
  گوشی a02s
  قیمت ویژه: ۶,۳۹۹,۰۰۰ تومان
  گوشی شیائومی Poco M4 Pro 4G ظرفیت ۲۵۶ گیگابایت رم ۸ گیگابایت
  گوشی a02s
  قیمت ویژه: ۸,۲۹۹,۰۰۰ تومان
  گوشی شیائومی Redmi Note 11 Pro 5G ظرفیت ۱۲۸ رم ۸ گیگابایت
  گوشی a02s
  قیمت ویژه: ۴,۷۹۹,۰۰۰ تومان
  گوشی شیائومی Redmi Note 11 4G ظرفیت ۱۲۸ گیگابایت رم ۴ گیگابایت

  هوش مصنوعی به کمک اقیانوس شناسان می آید

  الگوریتم‌های AI با ثبت فیلم‌های باکیفیت‌تر به اقیانوس شناسان کمک خواهد کرد.

  یکی از چالش‌های که اقیانوس شناسان برای شناسایی و بررسی محیط زیر آب با آن روبه‌رو بوده‌اند عدم دسترسی به فیلم‌های باکیفیت از محیط زیر آب بوده است. برای مثال به همین دلیل امکان بررسی مرجان‌ها و سایر گونه‌های زیر آب برای دانشمندان وجود ندارد.

  این دو محقق خاطر نشان کرده اند که تصویر برداری مبتنی بر هوش مصنوعی می‌تواند به مقدار قابل‌توجهی کیفیت فیلم‌های ثبت شده از محیط زیر آب را افزایش دهد. یکی از دلایلی که کیفیت تصاویر گرفته شده در این موقعیت کاهش می‌یابد جذب و انعکاس نور در آب است. از این پدیده به نام Backscatter یاد می‌شود. 

  این محقق به یک نرم افزار مبتنی بر هوش مصنوعی آموزش داد که با کمک چندین تصویر گرفته شده و هوش مصنوعی تصویر باکیفیت‌تری ارائه دهد. بدون شک کار این تیم تحقیقاتی افق جدیدی را در کشف محیط زیر آب پیش روی اقیانوس شناسان قرار خواهد داد. 

  میانگین امتیازات ۵ از ۵
  از مجموع ۱ رای

  نوشته های مشابه

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

  دکمه بازگشت به بالا
  بستن
  بستن