خرید گوشی گیمینگ شیائومی
مقایسه گوشیمقایسه گوشی های سامسونگنقد و بررسی ویدیویی موبایلویدئو

مقایسه گوشی های F12/F02s در مقابل A12/A02s

ظاهراً سامسونگ هم همپای شرکت‌های دیگر قصد دارد خطوط تولید گوشی‌های خود را گسترش دهد. از سال ۲۰۱۹ که این شرکت یک بازنگری کلی در گوشی‌های خود انجام داد تاکنون تنها در کلاس میان‌رده‌ها ما شاهد دو سری از این خط تولید بوده‌ایم؛ اما اکنون یک سری دیگر نیز به خط تولید گوشی‌های میان‌رده خود اضافه کرده است تا از رقبای خود جا نماند. در ادامه با معرفی و مقایسه چند مدل از دو سری مختلف این برند بررسی خواهیم کرد که آیا در عمل تفاوت قابل توجهی بین مدل‌های آن وجود دارد یا خیر. ویدئو مقایسه گوشیf12 با گوشی‌a۱۲ و مقایسه سامسونگa02 s و سامسونگF02 s یک دید کلی را نسبت به تفاوت‌های این دو سری به شما خواهد داد. پس در ادامه با این مرجع موبایل همراه باشید.

ویدیو مقایسه گوشیf12 با گوشی‌a۱۲

ابتدا به مقایسه گوشیf12 با گوشی‌a۱۲ خواهیم پرداخت و بررسی خواهیم کرد که آیا این دو تفاوت قابل توجهی با هم دارند یا خیر؟

اول از هر چیزی به نمایشگر های این دو مدل پرداخته می‌شود. در نمایشگرها از نظر طراحی و نوع پنل بکار رفته هیچ تفاوت قابل‌توجهی به چشم نمی‌خورد؛ اما خب در نظر داشته باشید که اگر کمی دقیق شوید خواهید دید که یک تفاوت عمده دارند و آن هم مقدار نرخ نوسازیست. گوشیf12 به جای نرخ استاندارد به نرخ نوسازی ۹۰ هرتز مجهز شده است. در ادامه بررسی خواهیم کرد که آیا این شرکت کره‌ای موفق شده وجه تمایز خاصی را برای گوشی‌های همرده این سری در نظر بگیرد و یا اینکه تنها جنبه نمادین داشته و فقط یک ترفند فروش را برای رقابت در نظر گرفته است.

مقاله پیشنهادی: مقایسه گوشی a31 با a32

مقایسه گوشیf12 با گوشی‌a۱۲ از نظر عملکرد و گیمینگ

دومین تفاوت این گوشی‌ها در تراشه‌ای است که بکار گرفته‌اند. شاید بپرسید تراشه کدام یک قوی ترست. گوشیf12 نسبت به گوشی‌a۱۲ تراشه کمی قویتری دارد و از این نظر سامسونگ سعی کرده کمی تفاوت ایجاد کند. امتیاز ۱۲۵۰۰۰ در مقابل ۹۷۹۶۳

مقایسه گوشیf12 با گوشی‌a۱۲ از نظر دوربین

دوربین‌ها را نیز با هم مقایسه کرده‌ایم؛ اما هیچ تفاوتی با هم ندارند هر دو از لنز ۴۸ مگاپیکسلی استفاده کرده‌اند. پس اگر دوربین اولویت شماست بدانید که هیچ یک از آنها تفاوتی با هم ندارند گرچه ممکن است تفاوت‌های جزئی را شاهد باشید به این دلیل که تراشه هم تاحدودی در این زمینه موثرست.

مقایسه گوشیf12 با گوشی‌a۱۲از نظر باتری

۱۹کالا باتری‌های این دو را هم بررسی کرده، در این مورد گوشیf12 عملکرد بهتری دارد گرچه از نظر فست شارژ باز هم این دو برابرند.

مقایسه گوشی a02 با a12

فروش ویژه
گوشی شیائومی Redmi Note 13 Pro ظرفیت 512 رم 12 گیگابایت
قیمت ویژه: ۱۴,۵۶۹,۰۰۰ تومان
گوشی شیائومی Redmi Note 13 Pro ظرفیت ۵۱۲ رم ۱۲ گیگابایت
گوشی شیائومی Redmi Note 13 Pro 5G ظرفیت 512 رم 12 گیگابایت
قیمت ویژه: ۱۶,۹۹۹,۰۰۰ تومان
گوشی شیائومی Redmi Note 13 Pro 5G ظرفیت ۵۱۲ رم ۱۲ گیگابایت
گوشی شیائومی Xiaomi 12 ظرفیت 256 رم 8 گیگابایت
قیمت ویژه: ۱۹,۹۹۹,۰۰۰ تومان
گوشی شیائومی Xiaomi 12 ظرفیت ۲۵۶ رم ۸ گیگابایت
گوشی شیائومی Xiaomi Poco M5s ظرفیت 128 رم 4 گیگابایت
قیمت ویژه: ۵,۹۹۹,۰۰۰ تومان
گوشی شیائومی Xiaomi Poco M5s ظرفیت ۱۲۸ رم ۴ گیگابایت
گوشی شیائومی Xiaomi Poco M5 ظرفیت 128 رم 4 گیگابایت
قیمت ویژه: ۵,۹۹۹,۰۰۰ تومان
گوشی شیائومی Xiaomi Poco M5 ظرفیت ۱۲۸ رم ۴ گیگابایت
گوشی شیائومی Redmi Note 13 Pro ظرفیت 256 رم 8 گیگابایت
قیمت ویژه: ۱۲,۵۶۹,۰۰۰ تومان
گوشی شیائومی Redmi Note 13 Pro ظرفیت ۲۵۶ رم ۸ گیگابایت

اما این شرکت مدل‌های دیگری را نیز در این کلاس تولید کرده‌ که تیم ما آنها را هم مورد بررسی قرار داده است. پس اگر دوست دارید بدانید این دو چه تفاوت‌هایی دارند مقایسه سامسونگa02 s و سامسونگF02 s می‌تواند به شما کمک کند.

مقایسه f02s با a02 s سامسونگ

از چندین نظر  f02s و a02 s سامسونگ را بررسی کردیم، اما هر چه تلاش کردیم تفاوت قابل‌توجهی را بین این دو پیدا کنیم، نتوانستیم! در واقع سامسونگ تنها از یک طراحی و سخت افزار در گوشی‌هایی با نام‌های مختلف استفاده کرده است. این دو مدل تنها نام متفاوتی را یدک می‌کشند غیر از این دیگر تفاوتی ندارند. به طور کلی هر دو جزء گوشی‌هایی هستند که می‌توان برای عملکرد‌های متداول روزانه از آنها استفاده کرد و انتظار خیلی زیادی از آنها نباید نداشت.

مقایسه گوشی a02 با a12 از نظر باتری

با مقایسه  f02s با a02 s سامسونگ مشخص شد که این شرکت کره‌ای هنوز راهبردی برای سری‌های مختلف خود ندارد و عملاً نتوانسته وجه تمایز خاصی را برای این دو سری از یک کلاس در نظر بگیرد. شاید این دو مدل تفاوت‌های جزئی داشته باشند، اما تفاوت آنها آنقدر چشمگیر نیست که بتوان آن‌ها را به عنوان دو خط تولید با دو سیاست متفاوت قلمداد کرد. نظر شما در این مورد چیست؟ نظرات خود را با ما به اشتراک بگذارید.

میانگین امتیازات ۵ از ۵
از مجموع ۱۰ رای

سوالات متداول

گوشیf12 با گوشی‌a۱۲ از نظر عملکرد و گیمینگ چه تفاوت‌هایی با هم دارند؟

✔️ به طور کلی این گوشی های سامسونگ برای عملکرد گیمینگ ساخته نشده و نباید انتظار زیادی از آنها داشت؛ اما با مقایسه قدرت سخت افزاری این دو می توان گفت که گوشی اف12 عملکرد قوی‌تری دارد و برخی از بازی‌های سبک را می‌توان با آن اجرا کرد.

در مقایسه گوشیf12 با گوشی‌a۱۲ از نظر دوربین کدام یک عملکرد بهتری دارد؟

✔️ با مقایسه دوربین این دو مدل می‌توان گفت که هر دو از سخت افزار یکسانی استفاده کرده و لنز اصلی هر دو 48 مگاپیکسلیست؛ اما خب در نظر داشته باشید که اف 12 از تراشه قدرتمندتری بهره برده به همین دلیل هم ممکن است عملکرد عکاسی بهتری هم داشته باشد.

گلکسی ای 02 اس با گلکسی اف 0 2 اس چه تفاوت‌هایی باهم دارند؟

✔️ این دو جزء گوشی‌های پایین‌رده محسوب می‌شوند که برای عملکردهای متداول روزانه می‌توان آنها را در نظر گرفت؛ اما از نظر سخت‌افزاری و طراحی هیچ تفاوتی با هم ندارند و تنها از نام متفاوتی بهره برده‌اند. برای بررسی می توانید ویدئو رو مشاهده کنید.

فرق کلی گلکسی آ۱۲ با گوشیf12 چیست؟

✔️ این دو گوشی طراحی کاملاً یکسانی دارند؛اما از تراشه های متفاوتی استفاده کرده‌اند. با مراجعه به متن و تماشای این ویدئو می‌توانید با سایر تفاوت‌های این دو آشنا شوید.

نوشته های مشابه

‫۱۰ نظرها

 1. دستت درد نکنه سامسونگ
  و همچنین ۱۹kala0عزیز بهترین سایت موبایل

 2. اولا f1 2 برای بازار هنده و چون بازار سامسونگ بازار بزرگ و خوبی برای سرمایه گذاری سامسونگ سعی کرده که f1 2 رو ارتقا بده و واسه ما درستش نکرده که از طراحیش خوشمون بیاد یا نه واسه هندی هاست شاید هندی ها از این طراحی خوششون بیاد همونطور که خیلی از ایرانیا از چکسر های پشت گلکسی a 12 خوششون میاد دوما اینکه خب از طراحی خوشتون نمیاد که نمیاد این گوشی پایین ردست از طراحیش چه انتظاری دارید در زمن همینکه این چکسر های جذاب رو داره خودش هم نکته مثبته و سوما آخه سامسونگ چه تغیراتیه یعنی چی ؟ به نظر شما باتری ۶۰۰۰ هزار میلی آمپری چیپست۸ نانومتری و صفحه نمایش ۹۰ هرتز با همون وضوح ۷۲۰ در ۱۶۰۰ که تو گلکسی A1 2 بود تغیرات و پیشرفت خوبی نیست !
  اونم برای یه پایین رده
  البته نسخه گلوبال هم ممکنه بیاد
  ولی واسه یه پایین رده به نظر من مشخصات جذابیه F1 2

  1. با سلام
   در این مقایسه دو مدل از دو سری در نظر گرفته شده و اون سیاست ساخت سامسونگ مطرح بوده
   بله درسته ای ۱۲ نسبت به نسخه سال قبل ارتقاء چشمگیری داشته اما با گوشی همکلاس خودش از سری اف تفاوت چندانی نداره
   به هر حال نظر همه کاربران برای ما ارزشمند هست
   ممنون از شما

 3. واااقعا گوشی های سامسونگ خیلی خوبن و کارکرد عالی دارن من خدم a12 دارم ازش راضیم👌🏻

 4. گوشی شیاومی ردمی ۹ این سامسونگ ها رو میزارن تو جیبش از هر لحاظ از سامسونگ بهتره مثل این میمونه که شیاومی لامبورگینی است سامسونگ پراید مدل ۸۰ سامسونگ ۱۲a چهار و نیم میلیون پولشه ولی ردمی۹ سه ونیم میلیون پولشه یه میلیون کمتر بده گوشی بهتر بگیر

 5. واقعا سامسونگ و شیائومی و هواوی بریدن اخه چرا یه چیزو روی یه چیز دیگه میارین.سامسونگ:a 02s و f02s.شیائومی: پوکو m 3 و ردمی ۹t.هواوی آنر ۱۰ x lite و هواوی y7a

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن