علم و دانشهمه

۲۸ میلیون دلار بودجه برای صنعت واقعیت افزوده

Samsung، Ventures و Comcast از جمله سرمایه گذاران استارتاپ Light Field Lab هستند. این فعالیت مرتبط با واقعیت افزوده یا همان AR بوده و تمرکز اصلی آن  بر روی نمایشگرهای هولوگرافی بدون عینک است. این شرکت‌ها تا کنون ۲۸ میلیون دلار در این پروژه سرمایه‌گذاری کرده‌اند. اما چرا؟

نمایشگرهای شرکت لایت فیلد لب این توانایی را به بیننده می‌دهد که محتواهای با کیفیت سه‌بعدی را بدون نیاز به‌داشتن ابزار خاصی مشاهده کند. این قابلیت به کمک نرم‌افزار مخصوص این شرکت، داده‌ها را برای نمایش به سخت‌افزار هدایت می‌کند.

۲۸ میلیون دلار بودجه برای صنعت واقعیت افزوده
۲۸ میلیون دلار بودجه برای صنعت واقعیت افزوده

بودجه بالایی که هم اکنون این شرکت در دست دارد باعث خواهد شد نمونه‌های اولیه تولید این کمپانی ‌بزودی در بازار مشاهده شوند. این محصولات ابتدا بر روی دیوارهای تبلیغاتی در مجتمع‌های تفریحی قرار خواهند گرفت و پس از آن، در مقیاس‌های کوچک‌تر در محصولات مصرفی دیده خواهند شد.

مدیرعامل شرکت Bosch Venture Capital عنوان کرد: « این تکنولوژی فرصت‌های تجاری کاملا جدیدی در بازارهای مصرف کننده و تجارت به‌وجود خواهد آورد.»

شرکت‌های Verizon و NTTT Decomo به پتانسیل‌های قابل رشدی که به کمک شبکه های ۵G در این تکنولوژی ایجاد خواهد شد، علاقه‌مند هستند. سرعت و پهنای باند بالای این شبکه‌‌ها باعث می‌شود، محتواهای ۳D بسیار سبک و بدون تأخیر نمایش داده شوند. این شرکت‌ها مشتاقند بزودی نتیجه‌ی سرمایه‌گذاری خود در این فنآوری را ببینند.

سامسونگ نیز به‌عنوان یکی از شرکت‌های پیشرو در صنعت واقعیت افزوده (AR) شناخته می شود. این شرکت تلاش‌هایی در این زمینه داشته که سرمایه‌گذاری در شرکت‌های Digilab و Niantic از نمونه این فعالیت‌ها است. Samsung با سرمایه‌گذاری در این پروژه قصد دارد از قابلیت‌های فوق‌العاده این پلتفرم نهایت استفاده را ببرد.

بهتر است بدانید شرکت‌هایی همچون Looking Glass و RealFiction در حال‌حاضر قابلیت‌های این نمایشگرهای هولوگرافیک را از وجه سخت افزاری به نمایش درآورده‌اند؛ اما Light Field Lab گام را فراتر گذاشته است و اکوسیستمی از سخت‌افزار و نرم‌افزار را خلق کرده است. توجه غول‌های صنعت تکنولوژی به این شرکت نشان‌دهنده قابلیت‌ها و جایگاه این تکنولوژی در آینده نزدیک است.

برچسب ها

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن