خرید گوشی گیمینگ شیائومی
علم و دانش

اولین واکسن کرونا برای آزمایش انسانی آماده است

ترس از گسترش جهانی کرونا و بیماری آن COVID-19 روزانه در حال گسترش است و هیچ نشانه‌ای از کاهش آن دیده نمی‌شود. این بیماری اقتصاد جهانی را نیز تحت تأثیر قرار داده و رکود به همراه داشته است. حتی المپیک ۲۰۲۰ توکیو با احتمال کنسل شدن روبرو است.

با تمام این اتفاقات، دانشمندان برای ایجاد اقدامات متقابل برای مقابله با ویروس کرونا، با جدیت و سرعت در حال تحقیق هستند. در این بین یک شرکت بیوتکنولوژی آمریکا می‌گوید واکسن را کشف کرده و به احتمال زیاد این واکسن در مقابل بیماری COVID-19 جوابگو خواهد بود.

آزمایشات انسانی واکسن کرونا آغاز شده است!

کرونا

همانطور که وال استریت ژورنال گزارش می‌دهد، این شرکت به نام Moderna اعلام کرده است که واکسن کرونا را تهیه کرده است که به زودی برای آزمایش انسان آماده خواهد شد. این کمپانی که واکسن را در مراکز خود در Massalintes تولید کرده، قبلاً نمونه‌هایی را برای مطالعه بیشتر در اختیار دولت آمریکا قرار داده است.

براساس گزارش اولیه، واکسن به دو دوز نیاز دارد اما به نظر بی‌خطر است. انتظار می‌رود دوزهای دوقلوی این واکسن کرونا، بزرگسالان را در برابر بیماری COVID-19 محافظت کنند. بر اساس جدول زمانی این شرکت ، نتایج آزمایشات انسانی تا اوایل ژوئیه آماده می‌شود. این سرعت برای کشف و تست یک واکسن شگفت‌انگیز و البته با توجه به شیوع آن مهم است.

به همان اندازه که این خبرهیجان انگیز است، هنوز سوالات زیادی باقی مانده است که باید به آنها پاسخ داده شود. مهمترین سوال این است که آیا واکسن طبق پیش بینی عمل خواهد کرد و عوارض جانبی احتمالی آن چیست؟ حتی اگر ثابت شود که واکسن کرونا با حداقل عوارض جانبی، مؤثر است، هنوز مشخص نیست تولید و توزیع آن چه مدت طول می‌کشد و مسئولان بهداشتی چه راهکاری را برای مبارزه با شیوع ویروس با استفاده از این ابزار جدید می‌توانند بکار گیرند.

حتی در یک سناریو مأیوس کننده گفته می‌شود که آماده‌سازی آن ممکن است تا سال ۲۰۲۱ طول بکشد. البته باید تمام حدس و گمان‌ها را کنار گذاشت و در کنار رعایت مسائل بهداشتی امیدوار بود این اتفاق هرچه زودتر رخ دهد.

منبع: وال استریت ژونال . bgr

فروش ویژه
گوشی شیائومی Redmi 13C ظرفیت 128 رم 6 گیگابایت
قیمت ویژه: ۶,۹۹۹,۰۰۰ تومان
گوشی شیائومی Redmi 13C ظرفیت ۱۲۸ رم ۶ گیگابایت
گوشی شیائومی Redmi Note 13 Pro 5G ظرفیت 512 رم 12 گیگابایت
قیمت ویژه: ۱۷,۴۹۹,۰۰۰ تومان
گوشی شیائومی Redmi Note 13 Pro 5G ظرفیت ۵۱۲ رم ۱۲ گیگابایت
گوشی شیائومی Xiaomi Poco M5 ظرفیت 128 رم 4 گیگابایت
قیمت ویژه: ۵,۸۴۹,۰۰۰ تومان
گوشی شیائومی Xiaomi Poco M5 ظرفیت ۱۲۸ رم ۴ گیگابایت
گوشی شیائومی Xiaomi Poco M5s ظرفیت 128 رم 4 گیگابایت
قیمت ویژه: ۶,۲۹۹,۰۰۰ تومان
گوشی شیائومی Xiaomi Poco M5s ظرفیت ۱۲۸ رم ۴ گیگابایت
گوشی شیائومی 13T ظرفیت 256 رم 12 گیگابایت
قیمت ویژه: ۲۴,۹۹۹,۰۰۰ تومان
گوشی شیائومی ۱۳T ظرفیت ۲۵۶ رم ۱۲ گیگابایت
گوشی شیائومی Redmi Note 13 Pro ظرفیت 256 رم 8 گیگابایت
قیمت ویژه: ۱۲,۶۵۹,۰۰۰ تومان
گوشی شیائومی Redmi Note 13 Pro ظرفیت ۲۵۶ رم ۸ گیگابایت

میانگین امتیازات ۵ از ۵
از مجموع ۱ رای

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن