قیمت گوشی سامسونگ
اپلیکیشن و نرم افزارموبایل و تبلتهمههوآوی

ویژگی های سرویس HMS هوآوی و رابط کاربری EMUI 11

کمپانی هوآوی طی یک کنفرانس جهانی در تاریخ ۲۲ اکتبر ۲۰۲۰ به طور رسمی محصولات زیادی را معرفی کرد. البته نمی‌توان انکار کرد که گل سرسبد این محصولات سری هوآوی میت ۴۰ و پردازنده‌ی کایرین ۹۰۰۰ بودند. اساساً عرضه‌ی پردازنده‌ی کایرین ۹۰۰۰E همراه با گوشی هواوی میت ۴۰ برای کاربران سورپرایز بزرگی محسوب می‌شد. در ادامه قصد داریم به طور اختصاصی در مورد جدیدترین ویژگی های سرویس HMS هوآوی و رابط کاربری EMUI 11 صحبت کنیم.

تخفیف ویژه

این غول چینی برای کاربران غیر چینی نیز برنامه‌هایی مانند Petal Search و Petal Map را در سرویس HMS هوآوی معرفی کرد. از همه مهمتر، رابط کاربری EMUI 11 که در گوشی هواوی میت ۴۰ بهره گیری شده از بهبودهایی نظیر طراحی چند صفحه‌ای، روان بودن و … برخوردار خواهد شد.

رابط کاربری EMUI 11 که در گوشی هوآوی میت 40
رابط کاربری EMUI 11 که در گوشی هوآوی میت ۴۰

 

۱.(Huawei Petal Search (HMS

در این کنفرانس مطبوعاتی، هوآوی به طور رسمی تعدادی برنامه‌های جدید را برای کاربران غیر چینی معرفی کرد. یکی از آنها Petal Search است؛ یک موتور جستجوی جهانی که از چندین روش جستجو  در سرویس HMS هوآوی پشتیبانی می‌کند. این برنامه خدمات جستجو بیش از ۲۰ کتگوری را در بیش از ۱۷۰ کشور و منطقه در اختیار کاربران قرار می‌دهد. کاربران می‌توانند در مورد برنامه‌ها، اخبار، فیلم‌ها، تصاویر، خرید، مسافرت، بلیط هواپیما، هتل‌ها، موسیقی و عرصه‌های مختلف زندگی اطلاعات کسب کنند. همچنین این اپلیکیشن از بیش از ۵۰ زبان دنیا نیز پشتیبانی می‌کند.

سرویس HMS هوآوی
برنامه‌ی Petal Search هوآوی

عملکرد جستجوی تصویری Petal Search که در سرویس HMS هوآوی در دسترس است به کاربران امکان می‌دهد یا عکس گرفتن و یا استفاده از تصاویر برای جستجو سوژه موردنظر اقدام کنند. همچنین برای جستجوی افراد، حیوانات، مناطق دیدنی، کالاها، دستور العمل‌ها و غیره می‌توان از تصاویر استفاده کرد. در عین حال، جستجوی صوتی این اپلیکیشن از زبان‌های انگلیسی، اسپانیایی، فرانسوی، عربی و سایر زبان‌ها پشتیبانی می‌کند.

بیشتر بخوانید: نحوه‌ی نصب اپلیکیشن روی گوشی‌های HMS هوآوی

۲. (HUAWEI PETAL MAPS (HMS

یکی از ویژگی‌های مهم سرویس HMS هوآوی که در سری Mate 40 بکار رفته، اپلیکیشن PETAL MAPS است. این برنامه در بیش از ۱۴۰ کشور و منطقه خارج از چین در دسترس است. این سرویس خدماتی مانند موقعیت نقشه، نمایش نقشه، مسیر رانندگی و شرایط جاده را هر زمان که نیار باشد به کاربران نشان می‌دهد. همچنین این اپلیکیشن روش جدید استفاده از نقشه را ارائه می‌دهد؛ هنگامی که کاربر هنگام رانندگی کف دست خود را به سمت صفحه نمایش فشار می‌دهد، می‌توان نمای مسیر نقشه را تغییر داد.

سرویس HMS هوآوی
برنامه‌ی Petal Maps در سرویس HMS هوآوی

از طریق Petal Maps، کاربران می‌توانند اطلاعات مربوط به اتوبوس نظیر ورود و خروج به شهرهای بزرگ را در هر زمان مشاهده کنند. بنابراین با استفاده از این قابلیت سرویس HMS هوآوی می‌توان به طور منطقی زمان را برنامه ریزی کرده و برنامه‌های سفر بهتری را برای خود و خانواده رقم زد. در حال حاضر Petal Maps از پخش صدای ناوبری به انگلیسی، فرانسوی، آلمانی، اسپانیایی، ایتالیایی، چینی و غیره پشتیبانی می‌کند.

۳. (HUAWEI DOCS (HMS

برنامه‌ی HUAWEI Docs یکی از ویژگی‌های جدید سرویس HMS هوآوی بوده که خدمات مبتنی بر ایجاد و اصلاح اسناد و نوشته را برای کاربران در بیش از ۱۰۰ کشور و منطقه در سراسر جهان فراهم می‌کند. کاربران می‌توانند اسناد، ارائه‌ها، فرم‌ها، PDF و سایر پرونده‌ها را با بیش از پنجاه قالب آنلاین مدیریت کنند و با ورود به حساب هوآوی خود اسناد موردنظر را در چندین دستگاه ویرایش و همگام سازی کنند.

گوشی شیائومی Poco X3 NFC ظرفیت 64 گیگابایت فروش ویژه
قیمت ویژه: ۵,۱۹۹,۰۰۰ تومان
گوشی شیائومی Poco X3 NFC ظرفیت ۶۴ گیگابایت
 گوشی سامسونگ Galaxy S20 FE ظرفیت 128 گیگابایت فروش ویژه
قیمت ویژه: ۱۰,۳۹۹,۰۰۰ تومان
گوشی سامسونگ Galaxy S20 FE ظرفیت ۱۲۸ گیگابایت
گوشی شیائومی (Redmi 9c (NFC ظرفیت 32 گیگابایت فروش ویژه
قیمت ویژه: ۲,۷۴۹,۰۰۰ تومان
گوشی شیائومی (Redmi 9c (NFC ظرفیت ۳۲ گیگابایت
گوشی شیائومی Redmi 9A ظرفیت 32 گیگابایت فروش ویژه
قیمت ویژه: ۲,۲۳۹,۰۰۰ تومان
گوشی شیائومی Redmi 9A ظرفیت ۳۲ گیگابایت
گوشی سامسونگ Galaxy A12 ظرفیت 128 گیگابایت فروش ویژه
قیمت ویژه: ۳,۹۹۹,۰۰۰ تومان
گوشی سامسونگ Galaxy A12 ظرفیت ۱۲۸ گیگابایت
گوشی سامسونگ Galaxy A51 ظرفیت 128 رم 8 گیگابایت فروش ویژه
قیمت ویژه: ۶,۹۹۹,۰۰۰ تومان
گوشی سامسونگ Galaxy A51 ظرفیت ۱۲۸ رم ۸ گیگابایت
گوشی شیائومی Redmi Note 9S ظرفیت 64 گیگابایت فروش ویژه
قیمت ویژه: ۴,۸۴۹,۰۰۰ تومان
گوشی شیائومی Redmi Note 9S ظرفیت ۶۴ گیگابایت
گوشی سامسونگ Galaxy A02s ظرفیت 32 گیگابایت فروش ویژه
قیمت ویژه: ۲,۷۱۹,۰۰۰ تومان
گوشی سامسونگ Galaxy A02s ظرفیت ۳۲ گیگابایت
گوشی شیائومی Redmi Note 10 ظرفیت 64 گیگابایت فروش ویژه
قیمت ویژه: ۴,۵۹۹,۰۰۰ تومان
گوشی شیائومی Redmi Note 10 ظرفیت ۶۴ گیگابایت
گوشی شیائومی Redmi Note 9T 5G ظرفیت 128 گیگابایت فروش ویژه
قیمت ویژه: ۴,۷۴۹,۰۰۰ تومان
گوشی شیائومی Redmi Note 9T 5G ظرفیت ۱۲۸ گیگابایت
سرویس HMS هوآوی
برنامه‌ی اسناد Huawei Docs

براساس اطلاعات موجود، بازار برنامه‌های این برند دو میلیون توسعه دهنده در سراسر جهان با بیش از ۵۰۰ میلیون کاربر فعال ماهانه کسب کرده که تعداد کاربران فعال ماهانه Quick Application سالانه ۲۶۰ درصد افزایش یافته است.

۴. ارتقاء قابلیت Multi-screen Collaboration در EMUI 11

گوشی‌های سری Huawei Mate 40 علاوه بر سرویس HMS هوآوی با رابط کاربری EMUI 11 جدید ارائه می‌شوند. این سیستم با عملکرد هوشمند غیرلمسی همراه بوده که در بسیاری از فعالیت‌ها نقش دارد. این قابلیت به کاربران امکان می‌دهد بدون لمس صفحه نمایش برخی امور را کنترل کنند. به عنوان مثال، هنگامی که نمایشگر گوشی خاموش است، نشان دادن کف دست خود از بالای نمایشگر می‌تواند آن را روشن کند که برای بررسی زمان و سایر داده‌های آن ژست حرکتی مطلوبی به شمار می‌رود. هنگام مطالعه‌ی کتاب‌های الکترونیکی، اطلاعات اخبار و تصاویر، کف دست خود را به چپ و راست یا بالا و پایین بکشید تا صفحه را ورق بزنید.

ارتقاء قابلیت Multi-screen Collaboration
ارتقاء قابلیت Multi-screen Collaboration

با استفاده از این ژست‌های حرکتی می توانید به تماس ورودی پاسخ دهید، موسیقی در حال پخش را متوقف کنید و همچنین میزان صدای موسیقی را کم و زیاد کنید.

همچنین قابلیت Multi-screen Collaboration رابط کاربری جدید هوآوی در سری میت ۴۰ می‌تواند تا سه پنجره را همزمان در دسکتاپ کامپیوتر باز کند. سری میت ۴۰ همچنین می‌توانند با دستگاه‌های خانگی هوشمند HarmonyOS متصل شده و تجربه‌ی کاملی از اتصال سریع، توزیع شبکه بسیار سریع، تعامل هوشمند و سرویس مستقیم را برای کاربران به ارمغان بیاورد.

همچنین این رابط کاربری امکان باز کردن همزمان چند پنجره در گوشی موبایل را فراهم کرده و به کاربران امکان می‌دهد هنگام تماشای یک فیلم بدون بستن برنامه‌ی فعلی، پنجره مرورگر و چت را به طور همزمان باز کنند.

۵. حالت گفتگوی ایمیل (EMUI 11)

EMUI 11 همچنین یک حالت گفتگوی ایمیل جدید را به ارمغان می‌آورد. محتوای اصلی ایمیل به صورت کارت ارائه می‌شود. همچنین، کاربران می‌توانند در یک نگاه اطلاعات مهم را بدست آورند. همچنین می‌توان تمام ایمیل‌های پیشین با مخاطبین را مشاهده کرده و مستقیماً به متن و پیوست‌ها پاسخ داد و همچنین کارآیی پردازش ایمیل را نیز افزایش داد.

مزایای دیگر رابط کاربری EMUI 11

این رابط کاربری با پشتیبانی از فناوری‌های جدید مانند EROFS، Ark Compiler و GPU Turbo تجربه‌ای پایدار و روان را از نظر عملکرد سیستم و اجرای بازی به کاربران می‌دهد. با استناد بر تست‌های انجام شده، گوشی هوآوی میت ۴۰ پرو با بهره گیری از پردازنده‌ی کایرین ۹۰۰۰ و این رابط کاربری، تا ۳۶ ماه به طور روان عمل می‌کند و عملکرد کلی آن فقط ۲.۵٪ کاهش می‌یابد.

طبق گزارشات، هوآوی در حال حاضر ۲۳ مدل محصول با Huawei HMS و EMUI 11 دارد. با این وجود، در آینده ۲۴ مدل گوشی موبایل و تبلت این بروزرسانی را دریافت می‌کنند. به زودی تعداد کل کاربران این سرویس موبایل هوآوی و رابط کاربری به ۲۰۰ میلیون نفر خواهد رسید.

نتیجه گیری:

هوآوی از زمان شروع تحریم آمریکا از حدود دو سال پیش تاکنون کارهای زیادی برای بهبود سیستم خود انجام داده است. آخرین پیشرفت‌های سیستم‌های EMUI 11 و HMS نشان می دهد که این برند تمایل زیادی دارد تا سرویس‌های اختصاصی‌اش با سیستم Android و GMS قابل مقایسه باشند. بدون شک، سیستم عامل HarmonyOS یا HongmengOS هنوز با سیستم عامل اندروید گوگل فاصله زیادی دارد. با این حال، با در نظر داشتن ویژگی های سرویس HMS هوآوی و رابط کاربری EMUI 11، اگر این برند چینی همچنان به حرکت خود ادامه دهد، به زودی به موفقیت‌های شگفت انگیزی دست می‌یابد

۱
۲
۳
۴
۵
میانگین امتیازات ۵ از ۵
از مجموع ۴ رای

سوالات متداول

برنامه ی Petal Search هواوی چیست؟

یک موتور جستجوی جهانی که از چندین روش جستجو در سرویس HMS هوآوی پشتیبانی می‌کند. کاربران می‌توانند در مورد برنامه‌ها، اخبار، فیلم‌ها، تصاویر، خرید، مسافرت، بلیط هواپیما، هتل‌ها، موسیقی و عرصه‌های مختلف زندگی اطلاعات کسب کنند.

رابط کاربری EMUI 11 چه پیشرفت هایی در گوشی های هواوی داشته است؟

عملکرد هوشمند غیرلمسی، قابلیت Multi-screen Collaboration، حالت گفتگوی ایمیل، اجرای روان تر عملکردهای چند وظیفه ای از پیشرفت های رابط کاربری جدید EMUI 11 هستند.

نقش HUAWEI DOCS در ارائه ی تجربه ی کاربری آسان تر به دوستداران هواوی چیست؟

برنامه‌ی HUAWEI Docs یکی از ویژگی‌های جدید سرویس HMS هوآوی بوده که خدمات مبتنی بر ایجاد و اصلاح اسناد و نوشته را برای کاربران در بیش از ۱۰۰ کشور و منطقه در سراسر جهان فراهم می‌کند.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن