خرید گوشی گیمینگ شیائومی
اخبار گوشی موبایلاخبار هوآویسیستم عامل

هوآوی میت ۳۰ با چه سیستم عاملی عرضه خواهد شد؟ اندروید یا هارمونی

هوآوی میت ۳۰ و هوآوی میت ۳۰ پرو باز هم از سیستم عامل اندروید بهره خواهند برد؛ اما ساعت‌های هوشمند جدید این شرکت به زودی با سیستم عامل Harmony این شرکت چینی عرضه خواهند شد. هدف از ساخت سیستم عامل هوآوی کاهش وابستگی این شرکت به تامین کننده‌گان دیگر بوده اما برخی دلیل اصلی آن را تنش میان بین ایالات متحده و چین می‌دانند.

این تولید کننده چینی، که به جاسوسی متهم شده، در لیست سیاه وزارت بازرگانی ایالات متحده قرار داده شده است، این امر هواوی را از هر گونه معامله با طرف‌های امریکایی منع می‌کند مگر اینکه با تأیید رسمی دولت امریکا صورت گیرد.

سیستم عامل هوآوی میت 30

با این حال این شرکت اصرار دارد که اکوسیستم مجزا گوشی‌های موبایل را پایبند بماند. به همین دلیل طبق گفته معاون ارشد هوآوی،«وینسنت یانگ»: «این شرکت هیچ برنامه‌ای برای راه اندازی گوشی‌های موبایل با سیستم عامل Harmony ندارد».

 در یک رویداد رسانه‌ای در نیویورک یانگ گفته است: «ما هنوز هم می‌خواهیم که به یک استاندارد و یک اکوسیستم یکپارچه پایبند باشیم. طبق گفته این مقام، سیستم عامل هارمونی برای هواوی به عنوان پلن B عمل خواهد کرد».

با این حال، اگر دولت ایالات متحده ممنوعیتی را که مانع از دسترسی هواوی به برنامه های مهم مرتبط با اندروید از جمله فروشگاه Google Play می‌شود را تمدید کند، به احتمال زیاد همه چیز تغییر خواهد کرد. وزارت بازرگانی اخیراً مجوز موقت را تمدید کرده و به شرکت‌های چینی اجازه داده تا تجارت خود را با شرکت‌های آمریکایی ادامه دهند؛ اما در صورت تأیید این ممنوعیت، هواوی احتمالاً مجبور خواهد شد که گوشی‌های خود را با سیستم عامل هارمونی عرضه کند.

هواوی در مورد تغییر سیستم عامل خود از اندروید به هارمونی تردید دارد زیرا سیستم عامل اختصاصی او با وجود قابلیت اجرای برنامه‌های اندرویدی، در حال حاضر از هیچ برنامه‌ای پشتیبانی نمی‌کند. اگر این شرکت نتواند در گوشی‌های خود از اندروید استفاده کند، گوشی‌هایی مثل Huawei Mate 30 دسترسی به فروشگاه Google Play را از دست خواهند داد که برای مشتریان امریکایی هوآوی حیاتی است.

فروش ویژه
گوشی شیائومی Redmi 13C ظرفیت 128 رم 6 گیگابایت
قیمت ویژه: ۵,۷۱۹,۰۰۰ تومان
گوشی شیائومی Redmi 13C ظرفیت ۱۲۸ رم ۶ گیگابایت
گوشی شیائومی Redmi Note 13 Pro ظرفیت 512 رم 12 گیگابایت
قیمت ویژه: ۱۳,۸۹۹,۰۰۰ تومان
گوشی شیائومی Redmi Note 13 Pro ظرفیت ۵۱۲ رم ۱۲ گیگابایت
گوشی شیائومی Xiaomi 12 ظرفیت 256 رم 8 گیگابایت
قیمت ویژه: ۱۹,۴۹۹,۰۰۰ تومان
گوشی شیائومی Xiaomi 12 ظرفیت ۲۵۶ رم ۸ گیگابایت
گوشی شیائومی Redmi 13C NFC ظرفیت 256 رم 8 گیگابایت
قیمت ویژه: ۶,۱۲۹,۰۰۰ تومان
گوشی شیائومی Redmi 13C NFC ظرفیت ۲۵۶ رم ۸ گیگابایت
گوشی شیائومی Redmi Note 13 ظرفیت 256 رم 8 گیگابایت
قیمت ویژه: ۸,۷۹۹,۰۰۰ تومان
گوشی شیائومی Redmi Note 13 ظرفیت ۲۵۶ رم ۸ گیگابایت
گوشی شیائومی Redmi Note 13 Pro ظرفیت 256 رم 8 گیگابایت
قیمت ویژه: ۱۱,۹۵۹,۰۰۰ تومان
گوشی شیائومی Redmi Note 13 Pro ظرفیت ۲۵۶ رم ۸ گیگابایت

میانگین امتیازات ۵ از ۵
از مجموع ۱ رای

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن