خرید گوشی گیمینگ شیائومی
علم و دانش

آیا رویای سفر در زمان به زودی محقق خواهد شد؟

ران مالت، به عنوان یک متخصص فیزیک نجومی معتقد که سفر در زمان، امکان‌پذیر است. ران مالت در حال حاضر به عنوان استاد فیزیک در دانشگاه کانکتیکات خدمت می‌کند. وی به CNN گفته که به معادلات و اصول علمی دست یافته است که به طور بالقوه می‌تواند به ساخت ماشین زمان کمک کند.

یافته‌های ران مالت براساس نظریه نسبیت آلبرت انیشتین است. مالت به خبرگزاری سی.ان.ان گفت: “اگر بتوانید فضا را خم (خمیدگی فضا) کنید، احتمال برگرداندن فضا به عقب برای شما به وجود خواهد آمد.”

یافته‌های ران مالت براساس نظریه نسبیت ویژه آلبرت انیشتین است. مالت به خبرگذاری سی.ان.ان گفت: “اگر بتوانید فضا را خم (خمیدگی فضا) کنید، احتمال برگرداندن فضا به عقب برای شما به وجود خواهد آمد. در نظریه انیشتین، آنچه که ما به عنوان فضا اطلاق می‌کنیم شامل زمان نیز می‌شود. به همین دلیل به آن فضا-زمان گفته می‌شود.

سفر در زمان

مالت معتقد است که می‌توان زمان را به صورت یک حلقه در آورد تا سفر به گذشته ممکن شود. او حتی یک وسیله نمونه اولیه برای نشان دادن یک مؤلفه اصلی نظریه خود ساخته است. گرچه همکاران مالت همچنان بر این باورند که ماشین زمان او هرگز به نتیجه نخواهد رسید. برای درک ماشین مالت، باید مبانی نظریه نسبیت ویژه آلبرت انیشتین را بدانید. این نظریه بیان می‌کند زمان بسته به سرعتی شی که در حال حرکت، تند یا کند می‌شود.

برای درک ماشین مالت، باید مبانی نظریه نسبیت ویژه آلبرت انیشتین را بدانید که بیان می‌کند زمان بسته به سرعتی شی که در حال حرکت است تند یا کند می‌شود.

براساس این تئوری، اگر شخصی در یک سفینه فضایی حرکت کند و به سرعت نور سفر کند، زمان برای آنها کندتر از آنچه که برای کسی که روی زمین، می‌گذرد. در اصل، فضانوردی که کمتر از یک هفته در فضا گردش کرده، هنگامی که به زمین بازگشتند، ۱۰ سال از آن زمان گذشته است و به نظر می‌رسد فضانورد که به آینده سفر کرده است.

در حالی که اکثر فیزیکدانان قبول دارند که سفر به آینده احتمالاً امکان‌پذیر باشد، اما سفر به گذشته موضوع دیگری است و مالت تصور می‌کند که می‌تواند با استفاده از لیزر این موضوع را حل کند. اکنون این شخص در حال بررسی امکان وجود ماشین زمان بر اساس پرتوی از نور است.  سرانجام یک پرتوی در گردش لامپ‌های لیزری می‌تواند به عنوان نوعی ماشین زمان عمل کند و باعث پیچش یا تغییر زمان شود که به شما امکان می‌دهد به گذشته برگردید.

با این حال، پاول ساتر، متخصص فیزیک نجومی بر این باور است که نظریه مالت از نظر مفهومی دارای نقص است. ساتر به سی.ان.ان گفت: “من فکر نمی‌کنم که لزوماً این امر ثمربخش باشد؛ زیرا بر این باور هستم که نقص‌های عمیقی در ریاضیات و نظریه وی وجود دارد، بنابراین یک دستگاه عملی غیرقابل دستیابی به نظر می‌رسد.”

با تمام آنچه گفته شد، یک محدودیت مهم در نظریه مالت وجود دارد. وی خاطرنشان می‌کند که اطلاعات در صورت موفقیت پروژه می‌تواند تنها به مکانی که دستگاه روشن شده ارسال شود. در نظر شما چیست؟ نظرات خود را با ۱۹کالامگ به اشتراک گذارید.

فروش ویژه
تبلت  Redmi Pad ظرفیت 128 رم 4 گیگابایت
قیمت ویژه: ۱۰,۷۹۹,۰۰۰ تومان
تبلت Redmi Pad ظرفیت ۱۲۸ رم ۴ گیگابایت
گوشی شیائومی Xiaomi Poco M5 ظرفیت 128 رم 4 گیگابایت
قیمت ویژه: ۵,۳۹۹,۰۰۰ تومان
گوشی شیائومی Xiaomi Poco M5 ظرفیت ۱۲۸ رم ۴ گیگابایت
گوشی شیائومی 12X ظرفیت 128 رم 8 گیگابایت
قیمت ویژه: ۱۶,۵۹۹,۰۰۰ تومان
گوشی شیائومی ۱۲X ظرفیت ۱۲۸ رم ۸ گیگابایت
گوشی سامسونگ Galaxy S21 FE 5G ظرفیت 128 گیگابایت رم 8 گیگابایت
قیمت ویژه: ۱۷,۶۴۹,۰۰۰ تومان
گوشی سامسونگ Galaxy S21 FE 5G ظرفیت ۱۲۸ گیگابایت رم ۸ گیگابایت
گوشی شیائومی Poco M4  5G ظرفیت 128 رم 6 گیگابایت
قیمت ویژه: ۵,۴۹۹,۰۰۰ تومان
گوشی شیائومی Poco M4 5G ظرفیت ۱۲۸ رم ۶ گیگابایت
گوشی شیائومی Poco F4 5G ظرفیت 128 رم 6 گیگابایت
قیمت ویژه: ۱۰,۴۹۹,۰۰۰ تومان
گوشی شیائومی Poco F4 5G ظرفیت ۱۲۸ رم ۶ گیگابایت

میانگین امتیازات ۵ از ۵
از مجموع ۱ رای

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن