خرید گوشی گیمینگ شیائومی
اپلیکیشن و نرم افزاراینترنت و شبکه

دایورت تلفن ثابت به ثابت و همراه (ساده و کاربردی تنها در چند ثانیه)

برای شما هم پیش آمده که یک روز تعطیل نگران تماس‌های از دست رفته تلفن ثابت دفتر کار خود باشید؟ و یا اینکه در سفر بخواهید به تماس‌های تلفن ثابت منزل و یا شرکت خود پاسخ دهید؟ مطمئنیم که همه شما این شرایط را تجربه کرده‌اید و خوشبختانه امکان دایورت تلفن ثابت وجود دارد که اجازه نمی‌دهد تا هیچ تماس مهمی را از دست دهید! در ادامه کد دایورت تلفن ثابت و انواع دایورت کردن‌ها را توضیح خواهیم داد، با ما در ۱۹کالا همراه باشید.

دایورت تلفن ثابت

به منظور دایورت کردن تلفن ثابت ابتدا باید به نزدیک‌ترین دفتر مخابراتی مراجعه کنید و فرمی مبنی بر فعال‌سازی دایورت را پرکنید و درخواست استفاده از این سرویس را بدهید، معمولاً بعد از ۲ الی ۳ روز کاری این مکان برای شما فعال می‌شود و از این پس با روش‌های که در ادامه شرح می‌دهیم می‌توانید تماس‌های خط ثابت خود را به شماره دیگری منتقل کنید و هیچ تماسی را از دست ندهید.

دایورت تلفن ثابت

کد دایورت تلفن ثابت

کد دایورت تلفن ثابت بر روی خط ثابت به صورت زیر است:

*۲۱* شماره مورد نظر#

در واقع با شماره‌گیری این کد از تلفن مبدا، خط شما روی شماره مورد نظر منتقل می‌شود، روند دایورت کردن تلفن ثابت به این صورت است که باید ابتدا ستاره را وارد کنید، سپس عدد ۲۱، مجدد عدد ستاره و در آخر دکمه مربع را فشار دهید.

نکته: اگر از این کد استفاده کردید و تماس‌های شما منتقل نشد، به این معناست که این قابلیت برای خط شما فعال نیست و همانطور که گفتیم باید با مراجعه به دفاتر مخابراتی، درخواست فعال‌سازی بدهید، اگر هم قبلاً فعال‌سازی را انجام داده‌اید، اما موفق به انتقال تماس نشدید، باز هم موضوع را از طریق مخابرات پیگیری کنید؛ چرا که گاهی مشکل مستقیماً به مخابرات مربوط است.

کد دایورت تلفن ثابت در صورت مشغول بودن خط اول:

فروش ویژه
گوشی شیائومی Redmi Note 13 Pro ظرفیت 512 رم 12 گیگابایت
قیمت ویژه: ۱۴,۳۵۹,۰۰۰ تومان
گوشی شیائومی Redmi Note 13 Pro ظرفیت ۵۱۲ رم ۱۲ گیگابایت
گوشی شیائومی Redmi Note 13 Pro 5G ظرفیت 512 رم 12 گیگابایت
قیمت ویژه: ۱۶,۹۹۹,۰۰۰ تومان
گوشی شیائومی Redmi Note 13 Pro 5G ظرفیت ۵۱۲ رم ۱۲ گیگابایت
گوشی شیائومی Xiaomi Poco M6 Pro ظرفیت 512 رم 12 گیگابایت
قیمت ویژه: ۱۲,۴۹۹,۰۰۰ تومان
گوشی شیائومی Xiaomi Poco M6 Pro ظرفیت ۵۱۲ رم ۱۲ گیگابایت
گوشی شیائومی Xiaomi Poco M5s ظرفیت 256 رم 8 گیگابایت
قیمت ویژه: ۷,۹۷۹,۰۰۰ تومان
گوشی شیائومی Xiaomi Poco M5s ظرفیت ۲۵۶ رم ۸ گیگابایت
گوشی شیائومی Redmi Note 13 ظرفیت 256 رم 8 گیگابایت
قیمت ویژه: ۹,۷۵۹,۰۰۰ تومان
گوشی شیائومی Redmi Note 13 ظرفیت ۲۵۶ رم ۸ گیگابایت
گوشی شیائومی Xiaomi Poco M5s ظرفیت 128 رم 4 گیگابایت
قیمت ویژه: ۶,۱۹۹,۰۰۰ تومان
گوشی شیائومی Xiaomi Poco M5s ظرفیت ۱۲۸ رم ۴ گیگابایت

با استفاده از کد دستوری بالا، تمامی تماس‌های شما به شماره‌ای که وارد کردید منتقل می‌شود، اما گاهی می‌خواهیم تنها در صورت مشغول بودن خط، دایورت صورت بگیرید. به این منظور باید کد دستوری زیر را با تلفن مبدأ شماره گیری کنید تا در صورت اشغال بودن، دایورت کردن خط ثابت انجام شود:

*۶۱*شماره مورد نظر#

کد دایورت تلفن ثابت درصورت عدم پاسخگویی:

حال ممکن است بپرسید نحوه دایورت تلفن ثابت برای زمان‌های عدم پاسخگویی به چه صورت است؟ برای این کار نیز باید از کد دستوری متفاوتی استفاده کنید تا در صورتی که در مبدأ کسی به تماس پاسخ نداد، تماس به شماره مقصد منتقل شود. برای این کار از کد دستوری زیر استفاده کنید:

*۶۵*شماره مورد نظر#

لغو دایورت تلفن ثابت

بعد از اتمام کار، خارج کردن تلفن ثابت از دایورت به چه صورت است؟ برای خروج از دایورت تلفن ثابت باید از کدهای دستوری زیر کمک بگیرید:

نحوه خارج کردن از دایورت تلفن ثابت در تمامی شرایط با کد دستوری:
#۲۱#

طریقه از دایورت درآوردن تلفن ثابت در شرایط اشغال بودن با کد دستوری:
#۶۱#

غیر فعال کردن دایورت تلفن ثابت در شرایط عدم پاسخگویی با کد دستوری:
#۶۵#

بعد از اینکه کد لغو تماس را وارد کردید، صبر کنید تا صدای بوق مخصوصی را بشنوید؛ این صدا به معنای با موفقیت انجام گرفتن عملیات درخواستی شماست. سپس گوشی را گذاشته و دوباره بردارید تا عملیات لغو به طور کامل انجام شود.

جمع‌بندی تا به این جای کار:

کد دایورت تلفن ثابت

نکته: گاهی ممکن است به دلیل مشکلات مخابراتی، کد‌های بالا جوابگوی شما نباشد، به همین منظور یک کد دستوری جدیدتر نیز ارائه شده و در صورت نیاز با استفاده از آن می‌توانید انتقال تماس از تلفن ثابت به ثابت را به سرعت انجام دهید و برای لغو آن نیز باید از همین کد استفاده کنید:

برای انتقال:

*۵۱*شماره مورد نظر#

برای لغو:

#۵۱#

در ادامه نحوه دایورت کردن تلفن ثابت روی موبایل و خط همراه اول و ایرانسل را بررسی می‌کنیم.

مقاله پیشنهادی: کد دایورت ایرانسل و همراه اول

دایورت تلفن ثابت روی موبایل

همیشه قرار نیست که تلفن را روی خط ثابت انتقال دهیم و دایورت تلفن ثابت روی موبایل حتی ممکن است بیشتر مورد استفاده قراربگرید، خوشبختانه شما می‌توانید تلفن ثابت خود را هم روی خط ایرانسل و هم خط همراه اول به سادگی دایورت کنید.

دایورت تلفن ثابت به خط همراه اول:

کد دایورت تلفن ثابت به همراه اول دقیقاً مانند تلفن ثابت است و تفاوتی با آن ندارد.

دایورت تلفن ثابت به خط ایرانسل:

کد دایورت تلفن ثابت به ایرانسل نیز تفاوتی با خط همراه اول و تلفن ثابت ندارد و شما می‌توانید با استفاده از جدول زیر دایورت تلفن ثابت به موبایل را انجام دهید.

دایورت تلفن ثابت روی موبایل

هزینه دایورت تلفن ثابت به ثابت

ممکن است برای شما هم سوال باشد که هزینه دایورت تلفن ثابت چقدر است؟ هزینه دایورت خط اول به خط دوم براساس تعرفه‌های مخابراتی خط اول محاسبه می‌شود، در نظر داشته باشید که اگر خطر خود را روی یک شماره بین‌المللی دایورت کرده باشید، هزینه تماس بین‌المللی به عهده شماست، نه کسی که با شما تماس می‌گیرد و بهترست قبل از انجام این کار حتماً تعرفه‌های مخابراتی را بررسی کنید تا مجبور به پرداخت هزینه‌های نجومی و غیرمنتظره نشوید.

هزینه دایورت تلفن ثابت به همراه اول و ایرانسل

همانطور که می‌دانید هزینه تماس ثابت به ثابت نسبت به ثابت به همراه بیشتر است، در این حالت هزینه تماس برای شخص تماس گیرنده، براساس تعرفه خط ثابت است و مابه‌التفاوت هزینه تماس با موبایل به عهده خط اول است و نه شخص تماس گیرنده! اگر هم شماره ثابت را به خط موبایلی که خارج از کشور قرار دارد منتقل کنیم، علاوه‌بر هزینه‌ تماس، هزینه تماس رومینگ نیز برای خط اول اعمال خواهد شد.

نکته بسیار مهم: برای انتقال تماس، حتماً دستگاه تلفن شما باید مجهز به سیستم “Tone” باشد و امکان انتقال تماس با تلفن‌های قدیمی وجود ندارد.

دایورت داخلی تلفن سانترال روی موبایل یا تلفن ثابت

گاهی می‌خواهیم داخلی شخصی خودمان در تلفن سانترال را روی گوشی و یا تلفن همراه دایورت کنیم، این ویژگی یک امکان عالی برای کارمندانی است که نمی‌خواهند تماس‌های داخلی محل کار خود را از دست دهند، به این منظور بایستی مراحل زیر را طی کنید:

 • گوشی تلفن را بردارید.
 • شماره ۷۱۳ را وارد کنید.
 • سپس عدد ۹ که شماره عدم دسترسی به خط شهری است را وارد کنید.
 • شماره‌ای که می‌خواهید داخلی روی آن دایورت شود ( ثابت و یا همراه) را وارد کنید.
 • کلید مربع را فشار دهید.

برای غیر فعال کردن این سرویس نیز کافیست گوشی را بردارید و عدد ۷۱۰ را شماره‌گیری کنید و دکمه مربع را فشار دهید، هزینه انتقال تماس نیز براساس خط سانترال است و خط اول بایستی هزینه‌های مربوط به انتقال تماس را پرداخت کند.

لغو دایورت تلفن ثابت

مزایا استفاده از دایورت خط ثابت :

 • امکان انتقال تماس به خط ثابت و موبایل.
 • امکان انتقال تماس هم به خط ایرانسل و هم همراه اول.
 • از دست ندادن تماس‌های مهم.
 • دسترسی به تلفن ثابت بدون محدویت زمانی و مکانی.
 • امکان استفاده بدون محدودیت از این خدمات.
 • تعرفه‌ها و هزینه‌های مناسب و اقتصادی.

در این مقاله سعی کردیم روش‌های انتقال تماس را به ساده‌ترین شکل ممکن و تنها با استفاده از چند کد دستوری آموزش دهیم تا از این پس در هر زمان و مکانی به تماس‌های خود دسترسی داشته باشید، اگر شما هم تجربه‌ای در این زمینه دارید که می‌تواند کمک کننده باشد، حتماً آن را با ما و دوستان ۱۹کالا در قسمت کامنت‌ها به اشتراک بگذارید.

میانگین امتیازات ۴ از ۵
از مجموع ۳۳ رای

سوالات متداول

نحوه دايورت كردن خط تلفن ثابت روي خط ثابت به چه صورت است؟

✔️ شما می‌تواند انتقال تمامی تماس‌ها، انتقال تماس در صورت عدم پاسخگویی و همینطور دایورت تماس در صورت اشغال بودن را با کدهای دستوری که در مقاله آورده‌ایم به سادگی انجام دهید.

طریقه دایورت تلفن ثابت به موبایل چگونه است؟

✔️ شما می‌توانید تلفن ثابت خود را به هر خطی اعم از همراه اول و ایرانسل با کمک کد دستوری *21*شماره موبایل مورد نظر# انجام دهید و با کد #21# آن را لغو کنید.

هزینه دایورت تماس تلفن ثابت به چه صورت است؟

✔️ اگر خط شماره 1 را به خط شماره 2 دایورت کنید، تمامی تعرفه‌ها براساس خط اول است و هزینه‌های اضافی نیز مشمول خط اول می‌شود و نه تماس گیرنده.

آیا می‌توان همه‌ی تلفن‌های ثابت را دایورت کرد؟

✔️ برای انتقال تماس ابتدا باید این امکان را از طریق مخابرات فعال کنید و دستگاه تلفن شما نیز مجهز به سیستم Tone باشد.

نوشته های مشابه

‫۱۶ نظرها

 1. درخواست راهنمایی و کمک برای حل مشکل پیش آمده جهت تلفن منزلمان دارم

 2. سلام یک خط تلفن دیگری بر روی خط تلفن خانه ما آمده است زمانی که می‌خواهیم تماس بگیریم پیغام قطع به علت بدهی اعلام میشد زمانی که شماره ۲۰۰۰ را میگیریم شماره دیگری را به ما اعلام می‌کند که آن شماره به علت داشتن بدهی قطع میباشد ، هنگامیکه دیگران تلفن منزل ما را می‌گیرند تلفن ما زنگ می‌خورد ولی مکالمه برقرار نمی‌گردد، علت چیست .

 3. سلام تلفن ثابت روی یک خط همراه دایورت شده ولی تلفن خرابه که کد رو وارد کنم تا قط بشه باید چیکار کنم

 4. سلام ببخشید یه سوالی داشتم در مورد دایورت خط ثابت به روی شماره همراه
  ما تمامی تماس های ورودی به خط ثابت رو میتوان با دایورت کردن روی شماره همراه خودمون داشته باشیم خوب برعکس صورت مسله هم صدق میکند؟ یعنی میخوام بگم که چگونه میتوان از خط ثابت دایورت شده روی شماره همراه چطور میتونم به بیرون تماس داشته باشم؟
  مثلا میخوام به احمد تماس بگیرم بجای اینکه شماره خط همراهی من رو گوشی اون نمایش داده بشه خط ثابت توی گوشی احمد نمایش داده بشه یعنی دقیقا یه شماره خط ثابت ولی قابل انتقال که متیوان از هرجایی با خط ثابت به بیرون تماس داشت

 5. سلام من یک خط ثابت در یک منطقه تهران داشتم که رو خط موبایل دایورت بود الان مدتی هست دایورت قطع شده منم از اون منطقه رفتم الان بخوام دوباره وصل کنم باید چکار کنم ؟

 6. سلام بنده تمام کدهای دایورت رو که با تلفن ثابت وارد میکنم بعد از سومین شماره بوق فکس میزنه در صورتی که تمام خطوط دیگه در مجاورت منطقه ما بدون مشکل دایورت میشه ممنون میشم‌راهنمایی بفرمایید

 7. برای لغو دایورت تلفن ثابت از کدوم کد باید استفاده کرد؟

 8. برای دایورت تلفن ثابت به همراه اول با چه کدی امکان پذیره ؟

  1. با سلام فرقی نداره همراه اول یا ایرانسل
   #××××××××۰۲۱*۲۱* انتقال دایورت
   #۲۱# لغو دایورت

 9. سلام . من برای دایورت تلفن ثابت روی خط ایرانسل اون کد بالا رو وارد کردم ولی دایورت نشد میشه بیشتر راهنمایی کنید

  1. اگه موفق امیز نبود ، منظور از اینکه که طرح انتقال (دایورت) خط ثابت شما فعال نیست برای فعال شدن به نزدیکترین مخابرات یا دفتر خدمات مخابراتی و درخواست فرم طرح انتقال تماس رو پر کنید طی یکی و دو روز خط ثابت شما فعال میشود ، البته باید این هم مطرح کنم که خدمات طرح تلفن ثابت زیاد هست
   ۱.طرح انتقال ۲.کنفرانس ۳. منشی تلفنی و ضبط پیغام ۴. اوای انتظار ۵. شنیدن پیغامهای ذخیره شده از راه دور ۶.تماسهای از دست رفته ۷.اینترنت ۸. طرح بستن دو صفر ( تماس با شماره های کشورهای خارجی) و …
   با تشکر از پرسنل و کادر زحمتکش

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن