قیمت تبلت شیائومی
قیمت تبلت شیائومی
    مرتب سازی بر اساس:

هود آشپزخانه

هنگامی که در زمان آشپزی فضای آشپزخانه مملوء از چربی، گرما، رطوبت، بو و ذرات می‌شود، چهره‌ی ناخوشایندی را ایجاد می‌کند به صورتی که اشتیاق و لذت آشپزی کردن در شخص از بین می‌رود. به هر حال برای این مشکل راهکار مناسبی در نظر گرفته شده و آن طراحی انواع هود است. این دستگاه یکی از کاربردی‌ترین لوازم خانگی که تمام ذرات و غبار ناشی از پخت و پز را از محیط خانه حذف کرده و رنگ و رویی دوباره به آن می‌بخشد. برای خرید هود باید به چندین نکته توجه ویژه‌ای داشته باشید که در ادامه برای شما فراهم شده است.

اولین نکته‌ای که در خرید این ابزار بیشترین اهمیت را دارد در نظر داشتن انتظارات و اولویت‌های کاربرست که در واقع مشخص می‌کند چه هودی با چه امکاناتی می‌تواند پاسخگوی انتظاراتش باشد.

یکی از مهمترین معیارهای خرید هود، اندازه‌ی آنست که در نوع استاندارد باید کل سطح اجاق گاز را پوشش دهد تا بتواند وظیفه‌ی خود را به نحو احسن انجام داده و بیشترین میزان از ذرات وچربی را جذب کند. در صورتی که شما از آن دسته افرادی هستید که مدام در حال آشپزی بوده و وقت خود را در آشپرخانه سپری می‌کنید باید به توانمندی آن هم فکر کنید، زیرا هر چه هود قدرتمند‌تر باشد، قدرت مکش بیشتری داشته و در نهایت میزان هوای بیشتری را در ساعت تخلیه می‌کند.

این وسایل به علت نوع عملکردی که برای آن طراحی شده‌اند معمولاً با سرو صدا همراه هستند، اما برخی از مدل‌ها صدای کمتری تولید می‌کنند که می‌توان هنگام انتخاب بهترین هود، میزان صدای تولیدی آن را مد نظر قرار دارد. اساساً برای تهویه هوا، آنها به کانال‌هایی مجهز می‌شوند که برای از بین بردن آلودگی‌ها از فیلترهای مخصوصی برخوردارند و لازم است برای بهبود عملکرد این ابزار هر چند وقت یکبار پاکسازی شوند.

قابلیت تنظیم سرعت دور موتور یکی از قابلیت‌های مفید هود به شمار می‌رود که این امکان را فراهم می‌کند با توجه به نوع آشپزی خود سرعت آن را تنظیم کنید. به طور مثال اگر با غذای سرخ کردنی سر و کار دارید، باید سرعت را روی درجه زیاد قرار دهید و در صورتی که غذای شما چندان دود و چربی تولید نمی‌کند آن را روی سرعت پایین تنظیم کنید.

هودها از ویژگی‌های دیگری نظیر چراغ برای فراهم آوردن روشنایی لازم هنگام آشپزی در شب یا فضای تاریک و تایمر برای تنظیم مدت زمان کارکرد ابزار نیز بهره می‌برند. این ابزار را می‌توان به صورت ریموت کنترل، صفحه نمایش لمسی و کلیدهای مکانیکی کنترل کرد و برخی از مدل‌ها از سنسور حساس به بو، دود و گرما و همچنین تایمر خاموش شدن اتوماتیک نیز بهره می‌برند.

اینکه چه نوع هودی برای منزل شما مناسب است به دکوراسیون، اندازه‌ی آشپزخانه و میزان استفاده‌ی شما از آن بستگی دارد. علاوه بر این لازم است که شما با انواع مدل‌ها آشنا شوید.

هود زیرکابینتی

این مدل همانطور که از نامش پیداست در زیر کابینت نصب می‌شود و در بالای اجاق گاز قرار می‌گیرد تا بتواند به سهولت ذرات ناشی از پخت و پز را جذب کند. این مدل در مقایسه با مدل‌های دیگر قیمت مقرون به صرفه‌تر و راحت‌‌تر نصب می‌شود، بنابراین یکی از پرطرفداران‌ترین مدل‌ها به شمار می‌رود.

هود شومینه ای

هود شومینه‌ای طراحی شبیه دودکش دارد و در جایی نصب می‌شود که کابینت وجود نداشته و مستقیماً روی دیوار تعبیه می‌شود که در مقایسه با انواع زیر کابینتی گران‌تر بوده و فضای بیشتری اشغال می‌کند. هود شومینه‌ای اساساً در مقابل آلودگی‌ها قدرتمند عمل کرده و همچنین هواکش آن را نیز می‌توان روی دیوار یا سقف نصب کرد. این مدل را می‌توان در طرح‌های استیل، شیشه و یا ترکیبی از این دو در بازار خریداری کرد.

هود مخفی یا توکار

برای آشپرخانه‌هایی که فضای محدودی دارند و یا زیبایی و تقارن دکوراسیون آشپزخانه بسیار مهم است از هود مخفی یا لوازم توکار استفاده می‌شود که در زیر کابینت و بالای اجاق گاز به صورتی که گویی قسمتی از کابینت باشد نصب شده و نمایی شیک به فضا می‌بخشد.

هود مورب

هود مورب ظاهری شیک و جذاب دارد که به صورت مورب معمولاً 45 درجه نسبت به سطح اجاق گاز نصب می‌شود. لازم به ذکرست که به دلیل طراحی مورب آن در مقایسه با سایر مدل‌ها میزان کمتری از آلودگی‌ها را جذب می‌کند.

هود تلسکوپی یا آسانسوری

هود تلسکوپی انتخاب بسیار مناسبی برای آشپرخانه های کوچک بوده که امکان نصب هود در بالای اجاق گاز را ندارند، بنابراین این دستگاه در کنار سطح اجاق گاز نصب شده و هنگام روشن شدن به بالا می‌آید تا ذرات و دود حاصل از آشپزی را جذب کند.

هود جزیره‌ای

هود جزیره‌ای برای آشپزخانه هایی کاربرد دارد که امکان نصب هود روی دیوار وجود ندارد، بنابراین این مدل شیک و لوکس به سقف بالای اجاق گاز وصل می‌شود. مدل جزیره‌ای گران‌تر از مدل‌های دیگر بوده که در طراحی مکعبی، استوانه‌ای و کره‌ای ساخته می‌شود.

با توجه به تمام موارد ذکر شده و دکوراسیون منزل خود سعی کنید در جهت انتخاب هوشمندانه و خرید هود مناسب برای آشپرخانه‌ی خود اقدام کنید تا از شر باکتری‌ها، گازهای سمی و ذرات و دود حاصل از غدا به راحتی هر چه تمام‌تر خلاص شوید. 

© حقوق کپی رایت طراحی،توسعه و محتوا برای 19 کالا محفوظ می باشد© حقوق کپی رایت طراحی،توسعه و محتوا برای 19 کالا محفوظ می باشد

این محصول فعلا موجود نیست، ایمیل و شماره موبایل خود را وارد نمایید، به محض موجود شدن به شما اطلاع میدهیم.