آموزش رجیستر کردن گوشی موبایل


رجیستری چیست؟


چندی می شود که واژه رجیستری در سر زبان ها افتاده است که برای برخی از افراد خوشایند و برای برخی دیگر ممکن است خوشایند نباشد. به طور کلی هدف از اجرای این طرح جلوگیری از قاچاق کالا و جلوگیری از ورود کالاهای بی کیفیت به بازار موبایل بوده است. بدون شک، در رابطه با آن یک سری نکاتی وجود دارد که هر کس موظف است که در مورد آنها اطلاعات کافی را کسب کند.
طرح رجیستری و یا همان طرح ثبت تلفن های هوشمند با همکاری وزارت صنعت و معدن و ارتباطات و فنآوری اطلاعات و ستاد مرکزی مبارزه با قاچاق کالا و ارز و گمرک به منظور مبارزه با قاچاق کالا اجرا شده است. با اجرای آن یک شناسه یا IMEI انحصاری برای هر دستگاه ثبت شده که با استفاده آن گوشی موبایل در شبکه به راحتی قابل ردیابی است و تنها این گوشی ها قابلیت فعال سازی و استفاده از خدمات اپراتوری داخل کشور را خواهند داشت.
تعداد شناسه هایی که به هر دستگاه تعلق می گیرد به تعداد درگاه سیم کارت هایی بستگی داشته که در دستگاه قرار داده شده است. این شناسه ها بر روی بسته بندی محصول و یا در پشت باتری حک شده است. علاوه بر آن با کد *#06# هم قابل استعلام است. این طرح در دو مرحله انجام گرفته ابتدا گوشی هایی که قبل از آن روشن شده بودند سپس در مرحله بعد گوشی هایی که تنها به صورت قانونی وارد کشور شده بودند مشمول این طرح شدند.


مشاهده مقاله کامل >


© حقوق کپی رایت طراحی،توسعه و محتوا برای 19 کالا محفوظ می باشد

این محصول فعلا موجود نیست، ایمیل و شماره موبایل خود را وارد نمایید، به محض موجود شدن به شما اطلاع میدهیم.