مقایسه پیشرفته

آموزش حل مشکلات شارژ می بند شیائومی

اگر جز افرادی هستید که به تازگی می بند خریداری کرده‌اید و هنگام استفاده می‌بینید که روشن نمی‌شود یا زمانی که می بند خود را یک ماه بدون استفاده رها می‌کنید، باتری به طور کامل تخلیه می‌شود و ممکن است در استفاده از آن با مشکل مواجه شوید. اما نگران نباشید Mi Band شما نسوخته و یا خراب نشده است. چنانچه شیائومی می ۳ یا می بند ۴ را در اختیار دارید، مراحل ذکر شده در این پست کمک می‌کند تا مشکلات شارژ این گجت‌های پوشیدنی را برطرف کرده و آنها را روشن نمایید.

۱. به شکل درست شارژر را متصل کنید. 

دلیل اصلی عدم شارژ Mi Bands به دلیل موقعیت نادرست و فیکس نشدن برای شارژ است. برای برطرف کردن این مشکل، باید مطمئن شوید که ناحیه پشت به درستی با کابل شارژ هم تراز شده است. البته این مشکل بیشتر برای می بند ۳ به وجود می‌آید پس باید دقت کنید ناحیه استوانه‌ای در قسمت پشت مطابق با فضای موجود برای شارژ باشد. اگر انطباق کامل نباشد، Mi Band شارژ نمی‌شود. برای جلوگیری از این امر، در حین قرار دادن آن در شارژر، قسمت پشتی Mi Band را به سمت خود نگه دارید تا موقعیت آن را ببینید. همچنین، بعد از تراز کردن یک فشار کوچک بدهید تا به درستی در جای خود ثابت شود و اتصالات موجود در کابل و این محصول شیائومی به هم وصل شوند. 

حل مشکلات مربوط به شارژ بی نبد شیائویم

۲. کمی تحمل به خرج دهید:

اگر Mi Band جدیدی دارید که روشن نمی‌شود یا شارژ آن کاملاً تخلیه شده، بعد از اطمینان از اتصال صحیح چند دقیقه (۱۰ تا ۳۰ دقیقه) آن را روشن نکنید. ممکن است در ابتدای اتصال هیچ نمادی از شارژ را مشاهده نکنید. بعد از گذشت این مدت زمان صفحه سیاه این محصولات محو شده و بطور خودکار صفحه آنها روشن می‌شود. در این مرحله نماد شارژ را مشاهده خواهید کرد.

۳. پین‌های شارژ را تمیز کنید:

اگر با وجود اجرای دو روش فوق هنوز دستبند سلامت شما شارژ نمی‌گیرد، وقت آن است که پین‌ها یا همان نقاط تماس طلایی Mi Band و کابل شارژ خود را تمیز کنید. می‌توانید این کار را با پنبه یا پارچه نرم انجام دهید. ممکن است گرد و غبار را با چشم غیر مسلح نبینید ولی در هر صورت وجود داشته و باعث اختلال در شارژ شدن می بند شما می‌گردد.

برطرف کردن مشکلات شارژ می بدند شیائومی

۴. تعویض کابل شارژ:

یکی دیگر از دلایل این مشکل خراب شدن کابل شارژ است که نیاز به تعویض دارد.

حل مشکلات مربوط به شارژ بی نبد شیائویم

۵.ضربه زدن:

در اکثر کشورهای آسیایی یک اعتقاد وجود دارد که شاید مسخره به نظر برسد؛ اما در بسیاری موارد جوابگوست؛ آن هم ضربه زدن است. شاید دیده باشید که وسایلی مانند ریموت که کار نمی‌کند، با یک ضربه کوچک دوباره کار خود را از سر می‌گیرند. بنابراین، هنگامی که این گجت‌های پوشیدنی شیائومی را به منبع تغذیه وصل می‌کنید، با انگشت خود به روی آن ضربه بزنید این کار نیز در اغلب مواقع باعث تراز شدن و شارژ گرفتن می‌شود.

بررسی درصد باتری در دستبندهای سلامت شیائومی:

برای این کار دو روش ساده وجود دارد که عبارتند از:

• روی می بند ضربه بزنید تا آن را فعال کنید. بر روی صفحه اصلی علامت باتری و میزان آن مشخص است.

• روش دیگر، برنامه Mi Fit را باز کرده و روی پروفایل در پایین ضربه بزنید. درصد باتری را مشاهده خواهید کرد.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.