گوشی های هوشمند انعطاف پذیر، نسل جدید گوشی های همراه!

نوشته شده توسط خانم سپهری 2018/01/06 14:57:26 0 نظرات

گوشی های هوشمند انعطاف پذیر، نسل جدید گوشی های همراه!

قبلا در خبرها شنیده شد که سامسونگ قصد دارد با معرفی و عرضه گوشی انعطاف پذیر گلکسی X وارد رقابت شود اما از آنجایی که ZTE یکی از برند هایی است که قبلا یک نمونه از این گوشی را طراحی کرده است، سامسونگ نمی تواند ادعا کند که در این عرضه پیشرو است. بر اساس شایعات منتشر شده از منابع و سایت های خبری پیرامون این گوشی گفته می شود که درسال آینده این گوشی به بازار خواهد آمد اما هنوز تاریخ دقیقی برای رونمایی از این گوشی به صورت رسمی اعلام نشده است. این گزارش حاکی از آن است که این گوشی انعطاف پذیر با قابلیت انحنای 1.OR به بازار خواهد آمد. صفحه نمایش این گوشی طوری ساخته خواهد شد به طوری که بتواند همانند یک کاغذ خم شود. گرچه هنوز به طور قطعی مشخص نشده است که این پنل دقیقا از چه موادی ساخته شده است اما احتمال این است که از مواد پلاستیکی ساخته شود. به احتمال زیاد سامسونگ برای پردازش اتصالات صفحه نمایش به صورت جداگانه از روشی خاص استفاده کند تا بتواند قابلیت انعطاف پذیری به این پنل دهد.

 

گوشی های انعطاف پذیر سامسونگ

 

گزارش منتشر شده حاکی از آن است که سامسونگ قصد دارد با این گوشی انعطاف پذیر گلکسی ایکس با رقیب دیرینه خود یعنی اپل رقابت کند زیرا این شرکت مطرح نیز قصد دارد که با استفاده از پنل های ال جی یک نمونه از این گوشی ها را روانه بازار کند.

در حالی که چند ماه از معرفی گوشی جنجالی ساخت اپل یعنی آیفون ایکس نمی گذرد؛ حال شرکت اپل نیز به دنبال این شایعات مرتبط با گوشی انعطاف پذیر سامسونگ وارد عمل شده و برنامه دارد تا یک گوشی هوشمند انعطاف پذیر را تولید کند تا در این میدان رقابت از شرکت سامسونگ عقب نماند. با این هدف شرکت اپل با شرکت ال جی همکاری می کند تا یک صفحه نمایش انعطاف پذیر را برای ساخت گوشی انعطاف پذیر این شرکت تولید کند. بنابرین LG Innote مسئولیت تولید صفحه مدار چاپی انعطاف پذیر را به عهده گرفته در حالی که LG Display مسئولیت تولید صفحه نمایش انعطاف پذیر را به عهده گرفته است.

گوشی انعطاف پذیر اپل
 

LG Display به عنوان یکی از شرکت های تابعه شرکت بزرگ ال جی اختراعی را مربوط به یک صفحه نمایش انعطاف پذیر در پایگاه داده WIPO منتشرکرده است. این اختراع مربوط به یک دستگاه نمایشگر است که بخشی از یک صفحه نمایش انعطاف پذیر را پشتیبانی می کند. این اختراع در تاریخ 29 مارس 2017 به ثبت رسیده است اما چند روز پیش این اختراع منتشر شده است. این مخترع ادعا کرده است که این صفحه نمایش انعطاف پذیر از دو صفحه نمایش مجزا تشکیل شده است که با استفاده از یک لولا به یکدیگر متصل می شوند. این لولاها امکان تا شدن و قابلیت انعطاف پذیری را برای این صفحه نمایش فراهم می کنند. با استفاده از این روش می توان یک گوشی هوشمند در اندازه گوشی های اپل را به اندازه یک آپد در آورد.

گوشی تاشو سامسونگ
 

برای تولید صفحه نمایش OLED برای آیفون X، اپل به طور کامل وابسته به رقیب اصلی خود سامسونگ است. با این حال، تولید کننده آمریکایی قصد دارد که این نوع نمایشگر را از شرکت LG  تهیه کند، به این دلیل که این کار باعث تولید بیشتر و قیمت پایین تر می شود. نمایشگرهای قابل انعطاف از ال جی همچنین از پانل های OLED ساخته خواهند شد. این ثبت اختراع نشان می دهد که تا امروز شرکت ال جی تولید صفحه نمایش های OLED را برای گوشی جدید تاشو اپل را به عهده گرفته است. عرضه و معرفی صفحه نمایش تاشو در آینده نزدیک بعید به نظر می رسد. چندی پیش طرح اولیه گوشی تاشو سامسونگ گلکسی ایکس در برخی از سایت های خبری نمایش داده شده است اما اکنون به نظر می رسد که مدت زیادی طول خواهد کشید تا این گوشی تاشو به طور رسمی رونمایی شود. این در حالی است که برخی از منابع خبری خاطر نشان می کنند که گوشی تاشو اپل نیز تا قبل از سال 2020 رونمایی نخواهد شد.


© حقوق کپی رایت طراحی،توسعه و محتوا برای 19 کالا محفوظ می باشد

این محصول فعلا موجود نیست، ایمیل و شماره موبایل خود را وارد نمایید، به محض موجود شدن به شما اطلاع میدهیم.